Jakie zabiegi na twarz są najbardziej skuteczne?

cze 22, 2021

l

Anna Przetaczek

Piękna promienna buzia to marzenie wielu kobiet. Niestety, dla wielu z nich jest ono nie do spełnienia. Kobiety w każdym praktycznie wieku znajdują powody do narzekania na swoją cerę. Nastolatki borykają się z uporczywym trądzikiem, dorosłe kobiety martwią się o przebarwienia, a starsze panie starają się zwalczyć zmarszczki.

Zasady dbania o cerę

Aby na długo cieszyć się piękną cerą, warto już od najwcześniejszych lat kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Pierwszą z nich jest odpowiednia dieta. To co wkłada się do brzucha, daje efekty na twarzy. Jeśli dieta składa się wyłącznie z cukrów prostych, produktów przetworzonych nic dziwnego, że będą pojawiać się na niej wypryski. Ważne jest również wysypianie się. Sen opóźnia proces powstawania zmarszczek. Niemniej istotne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Dopiero stosując te zasady, można przejść do kolejnego kroku, jakim są kosmetyki pielęgnacyjne czy zabiegi na twarz, zarówno te wykonywane w zaciszu domowej łazienki, jak i w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych.

W które zabiegi na twarz warto zainwestować?

Obecnie kosmetologia i medycyna estetyczna rozwinęły się tak bardzo, że na rynku ma się do wyboru cały szereg zabiegów na twarz. Jednym z bardziej popularnych jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu substancji odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej. Powoduje to poprawę ukrwienia, odżywienie cery a w efekcie całkowitą poprawę i regenerację naskórka.

Wydawać by się mogło, że takiemu zabiegowi nie powinny poddawać się osoby o skórze delikatnej i wrażliwej. Nic bardziej mylnego, właśnie ten zabieg jest w stanie wzmocnić strukturę cery. Jednym z łagodniejszych zabiegów jest peeling kawitacyjny, który przy pomocy ultradźwięków złuszcza warstwę naskórka specjalnym płynem.

To zabieg przeznaczony dla osób ze skórą wrażliwą, ale również trądzikową. Pacjentki ze zmianami ropnymi muszą jednak odczekać do ich zagojenia się. Świetnym zabiegiem ujędrniającym jest karboksyterapia. To kolejny zabieg wykorzystujący igłę. Tym razem ostrzykuje się problematyczne partie ciała dwutlenkiem węgla, który powoduje szybszy przepływ krwi i lepsze dotlenienie danej partii ciała.

Zabieg ten cudownie wpływa na redukcję drugiego podbródka, ale można nim również ujędrnić ramiona czy uda. Zabiegi na twarz, które są zalecane dla osób z grubszą skórą, to na przykład mikrodermabrazja diamentowa. Skutecznie likwiduje ona blizny potrądzikowe i usuwa nieestetyczne dziurki z twarzy. Dzięki niej powierzchnia skóry jest gładka.

Również wszelkie zabiegi, oparte na witaminie C, świetnie wpływają na regenerację naskórka. Dodatkowo rozjaśniają i ujednolicają one koloryt cery. Przykładem takiego zabiegu jest chociażby FLUOROXYGEN-C, który wykonać można na przykład w gabinecie https://studioapwieliczka.pl/k/zabiegi-na-twarz/.

Z niektórych zabiegów można korzystać przez okrągły rok, inne nie są wskazane w sezonie wiosenno-letnim, a jeszcze innych lepiej nie wykonywać w okresie grzewczym. O wszystkim jednak poinformować powinna nas profesjonalna kadra danego gabinetu kosmetologicznego.

Zabiegi kosmetyczne Wieliczka, Karków

Zarezerwuj w BOOKSY