Masaż jako pomysł na prezent

mar 7, 2021

l

Anna Przetaczek

Masaże Wieliczka, Kraków

Okazji do wręczania prezentów nigdy nie brakuje. Jeśli znamy daty urodzin i imienin bliższych i dalszych znajomych i celebrujemy wszystkie święta, takie jak Dzień Kobiet czy Dzień Babci, niemal co kilka dni możemy mieć sposobność do tego, by kogoś obdarować. Problem zaczyna się, gdy brakuje nam pomysłów na upominki, a nie chcemy kolejny raz wręczać kwiatów czy bombonierki. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się zakup masażu z myślą o kimś bliskim. Oferta masaży dostępnych na rynku jest na tyle szeroka, że każdy powinien znaleźć wśród nich coś dla siebie.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najbardziej popularny, a jednocześnie najbardziej uniwersalny spośród wszystkich zabiegów. Przypadnie do gustu kobietom i mężczyznom, bez względu na wiek. Składa się na niego szereg starannie skomponowanych ruchów, takich jak głaskanie, ugniatanie, wyciskanie czy oklepywanie. Umiejętnie wykonane, zapewniają one uczucie odprężenia i relaksu, a jednocześnie doskonale wpływają na stan naszych mięśni, które bardzo często bywają spięte.

Masaż gorącymi kamieniami

Tego typu masaż to propozycja dla tych, którzy oczekują od zabiegu przede wszystkim relaksu. Jest bardzo przyjemny i komfortowy, pozwala się odprężyć i pozbyć napięć z całego ciała. Jednocześnie ma działanie fizjoterapeutyczne i kojące dla wielu mięśni i narządów. Masaż gorącymi kamieniami bazuje na wykorzystaniu specjalnych kamieni podgrzanych do przyjemnej dla ciała temperatury. Układając je w odpowiednio dobranych punktach ciała, masażysta oddziałuje na mięśnie i narządy. Dobrze wykonany masaż gorącymi kamieniami pozwala pozbyć się stresu i przemęczenia.

Masaż świecą

To kolejny interesujący zabieg, który warto wziąć pod uwagę, kiedy szukamy niebanalnego prezentu. Wykorzystuje się w nim świece o odpowiednio dobranym zapachu. Dzięki temu masaż świecą ma nie tylko działanie relaksacyjne i fizjoterapeutyczne, ale wykorzystuje również elementy aromaterapii, co jeszcze bardziej podnosi jego skuteczność. Ten rodzaj masażu bardzo dobrze wpływa na kondycję skóry, sprawiając, że staje się miękka i przyjemna w dotyku. Przyczynia się również do redukcji cellulitu, w związku z czym cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród pań. To bardzo dobry wybór dla każdego, kto zmaga się z problemem suchej i podrażnionej skóry. Jego efekty można porównać do rezultatów profesjonalnych zabiegów nawilżających wykonywanych w salonie kosmetycznym.

O czym jeszcze pamiętać?

Kiedy zdecydujemy się już na konkretny rodzaj masażu, pozostaje jeszcze znalezienie odpowiedniego masażysty. Z pewnością nie warto decydować się na pierwszy gabinet, który znajdziemy w internecie. Zdecydowanie lepiej poświęcić nieco czasu na wyszukanie opinii o poszczególnych gabinetach i na tej podstawie wybrać spośród nich takiego, który cieszy się największym uznaniem wśród klientów. W ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że osoba, której zdecydujemy się podarować masaż, będzie zadowolona z naszego upominku, a sam zabieg sprawi jej przyjemność.

Zabiegi kosmetyczne Wieliczka, Karków

Zarezerwuj w BOOKSY