Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

cze 14, 2021

l

Anna Przetaczek

Piękna, promienna cera, jędrna skóra na ciele to marzenie wielu pań. Kobiety (choć nie tylko one) są w stanie poświęcić naprawdę wiele, aby zatrzymać młodość na dłużej. Czy istnieje jednak sekret zachowania młodego wyglądu?

Podstawy dbania o ciało i skórę

Czasu nie da się zatrzymać. Można jednak znacznie opóźnić starzenie się skóry i na długie lata pozostać w formie. Największy wpływ na to jak się wygląda, mają geny, których oczywiście zmienić się nie da. Jednak równie istotny jest tryb życia. Jeśli człowiek podchodzi do dbania o siebie holistycznie, wówczas odbija się to na jego wyglądzie zewnętrznym.

Warto poznać najważniejsze zasady dbania o siebie i zaadaptować je do swojego życia jak najwcześniej. Pierwszą zasadą jest zdrowa, zbilansowana dieta, stroniąca od cukrów prostych i sztucznych dodatków. Należy również nawadniać swój organizm, wysypiać się, zrezygnować z palenia czy częstego spożywania alkoholu. Istotne jest również uprawianie aktywności fizycznej. Wszystkie te działania prowadzą do bycia zdrowym i uzyskania szczupłej sylwetki. Jeśli ktoś chce dodatkowo się upiększyć i odmłodzić, może skorzystać z przeróżnych zabiegów medycyny estetycznej.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która zorientowana jest na dawanie pacjentom możliwości poprawy swojego wyglądu, tak, aby osiągnęli oni zadowolenie i satysfakcję. Obejmuje ona usuwanie i niwelowanie różnych zmian i niedoskonałości, które uznane są przez pacjenta jako nieestetyczne czy przeszkadzające w jego życiu codziennym.

Zabiegi, jakie obejmuje medycyna estetyczna są z roku na rok coraz bardziej skomplikowane i dają coraz to lepsze efekty. Do listy najczęściej wykonywanych należą redukcja przebarwień przy wykorzystaniu lasera, wstrzykiwanie toksyny botulinowej w bruzdy zmarszczkowe, powiększanie ust, likwidowanie nadmiernie zgromadzonej tkanki tłuszczowej, głównie w obrębie nóg, brzucha i ramion, likwidowanie tzw. gummy smile (czyli uśmiechu dziąsłowego) czy depilacja laserowa.

Jakie są koszty najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej?

Przyjęło się, że zabiegi medycyny estetycznej są wyłącznie dla ludzi bogatych – celebrytów, dziedziców fortuny, itd. Jednak w ostatnich latach coraz więcej gabinetów kosmetycznych wprowadza do swojej oferty tego typu usługi, oferując całkiem przystępne ceny. Zanim jednak ktoś wybierze się na zabieg powiększania ust botoksem czy liposukcje, powinien dobrze przyjrzeć się rekomendacjom danego gabinetu. Najlepiej korzystać z salonów, które ktoś nam polecił. Niestety, wiele osób nie chce przyznawać się do tego, że poddaje się zabiegom medycyny estetycznej, stąd niekiedy ciężko jest uzyskać jakąkolwiek rekomendację.

Jeśli chodzi o ceny zabiegów medycyny estetycznej, różnią się one nie tylko w zależności od miejsca, gdzie są wykonywane. Duże znaczenie ma tutaj także sam zabieg, jaką partię ciała on obejmuje, czy konieczne będzie zapisanie się na przykład na kilka sesji, czy wystarczy jedno spotkanie. Wszystko ustalane jest z pacjentem indywidualnie podczas wizyty konsultacyjnej.

Zabiegi kosmetyczne Wieliczka, Karków

Zarezerwuj w BOOKSY