Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy to rodzaj makijażu okolicznościowego, który jak sama nazwa wskazuje, wykonywany jest na specjalny rodzaj okazji. Decydując się na taki make-up należy wziąć pod uwagę porę dnia, w której będziemy się prezentować. Obecność sztucznego światła lub blasku świec pochłania barwy, dlatego też makijaż ten powinien bazować na intensywnych kolorach oraz wyrazistych konturach.

Makijaż dzienny a wieczorowy – różnice

Makijaż dzienny różni się od wieczorowego przede wszystkim swoją intensywnością. W ciągu dnia wiele kobiet decyduje się na niemalże niewidoczny makijaż, którego zadaniem jest jedynie ukrycie niedoskonałości skóry oraz podkreślenie naturalnych zalet urody. Należy zaznaczyć, że w świetle dziennym nie do końca korzystnie wygląda nadmiar kosmetyków. Makijaże intensywne zwykle zarezerwowane są na wieczór, ze względu na obecność sztucznego światła oraz blasku świec można w tym czasie pozwolić sobie na bardziej odważne podkreślenie własnej urody.

Warto zaznaczyć, że w makijażu wieczorowym można również wykorzystać kosmetyki z brokatem oraz technikę modelowania twarzy przy pomocy bronzera, rozświetlacza oraz różu.

Przybliżony czas zabiegu

około 1 godziny

Partia zabiegowa

twarz

Q

Przeciwwskazania

 • alergie na kosmetyki,
 • opryszczka,
 • świeże stany pooperacyjne w obrębie twarzy.
 • R

  Po zabiegu

  Po wykonaniu demakijażu, należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry aplikując odpowiedni krem. Jeśli do wykonania makijażu zostały użyte kosmetyki wodoodporne, należy zmyć je przy użyciu specjalnego preparatu, który zagwarantuje skuteczne pozbycie się wszystkich ich pozostałości.

  Zabiegi kosmetyczne Wieliczka, Karków

  Zarezerwuj w BOOKSY