Na czym polega oczyszczanie wodorowe? Nowy zabieg w ofercie

mar 7, 2021

l

Anna Przetaczek

Obecnie wiele kobiet coraz chętniej korzysta z profesjonalnych zabiegów oczyszczających twarz, dzięki którym skóra nabiera blasku i witalności. W salonach kosmetycznych oferowanych jest wiele zabiegów, efekty niektórych z nich widoczne są po kilku seriach, jednak istnieją także takie, których działanie widoczne jest od razu. Takim zabiegiem właśnie jest oczyszczanie wodorowe. Na czym więc polega ta metoda i w jaki sposób działa na skórę twarzy? 

Czym jest oczyszczanie wodorowe? 

Zabieg ten oparty jest na wtłaczaniu pod dużym ciśnieniem w głąb skóry cząsteczek aktywnego wodoru. W momencie trafienia tych cząsteczek w skórę rozpoczyna się intensywne działanie. Związane z tym jest zjawisko elektroporacji, czyli doprowadzenie do odwracalnego mikrouszkodzenia błony komórkowej, dzięki czemu tworzone są mikrokanały w skórze, pomagające substancjom aktywnym w przedostaniu się w głąb skóry. 

Etapy zabiegu oczyszczania wodorowego 

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy składa się z głównego etapu zabiegu, podczas którego skóra zostaje dogłębnie oczyszczona wodorem, a sam gaz wprowadzony zostaje do głębokich struktur skóry. W zależności od tego, na jakim efekcie zależy Klientowi zabieg możemy rozbudować o falę radiową czy sonoforezę.

Dodatkowo podczas zabiegu możemy dobrać indywidualne preparaty złuszczające lub liftingujące skórę, dzięki czemu zabieg jest dopasowany do potrzeb Klienta. Wówczas zamiast oczyszczania wodorowego wykonywany jest zabieg hydrabrazji, a wodór zastąpiony substancjami pomocniczymi. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg oczyszczania wodorowego twarzy? 

Zabiegowi temu poddawane mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Oczyszczanie wodorowe szczególnie polecane jest dla osób cechujących się takimi problemami jak: odwodniona skóra, cera naczynkowa lub trądzikowa, zmęczona skóra lub też wymagająca intensywnego oczyszczenia. 

Ze względu na to, że efekty zabiegu widoczne są błyskawicznie, jego popularność wciąż rośnie. Oprócz szybkiego działania oczyszczanie wodorowe przynosi takie rezultaty jak: poprawa elastyczności skóry, głębokie oczyszczenie i nawilżenie czy wyrównanie kolorytu skóry.

Ponadto zabieg ten sprawia, że zahamowane zostają wolne rodniki, dzięki czemu spowalnia się proces starzenia się skóry. Wszystkie te aspekty gwarantują, że skóra po zabiegu wygląda świeżo i promiennie, wobec czego jest to idealne rozwiązanie przed ważną uroczystością. 

Gdzie wykonać zabieg oczyszczania wodorowego? 

Zabieg ten wykonywany jest przez profesjonalne salony kosmetyczne, cechujące się wykwalifikowaną kadrą i najlepszej jakości sprzętem. 

Podsumowując, w przypadku chęci uzyskania wyglądu promiennej i pełnej blasku twarzy w błyskawicznym tempie, warto skorzystać z usługi oczyszczania wodorowego w STUDIU AP, by cieszyć się idealnym wyglądem.

Zabiegi kosmetyczne Wieliczka, Karków

Zarezerwuj w BOOKSY